VIZAG TO HYDERBAD - MORNING FLIGHTS

MORNING FLIGHTS


8:30 am – 9:45 am
Visakhapatnam (VTZ) – Hyderabad (HYD)
IndiGo 608 · Airbus A320
Average legroom (30")
1h 15m



9:00 am – 10:10 am                                                        1h 10m
Visakhapatnam (VTZ) – Hyderabad (HYD)
SpiceJet 126 · Boeing 737

AFTERNOON FLIGHTS



12:40 pm – 1:55 pm
Visakhapatnam (VTZ) – Hyderabad (HYD)
Air Costa 652 · Embraer RJ-190
1h 15m



12:55 pm – 2:05 pm
Visakhapatnam (VTZ) – Hyderabad (HYD)
IndiGo 241 · Airbus A320
Average legroom (30")
1h 10m

EVENING FLIGHTS

4:55 pm – 6:05 pm
Visakhapatnam (VTZ) – Hyderabad (HYD)
IndiGo 306 · Airbus A320
Average legroom (30")
1h 10m

6:20 pm – 7:20 pm
Visakhapatnam (VTZ) – Hyderabad (HYD)
Air India 951 · Airbus A321
Often delayed by 30+ min
1h 00m